Novi ciklus programa „Očuvanje kulturne baštine“

Ekomuzej Lepoglava započeo je već četvrti ciklus provođenja programa „Očuvanje kulturne baštine“, i to kao prva udruga koja je iskoristila mjere Hrvatskoj zavoda za zapošljavanje - Radom za zajednicu i sebe, te je kroz vlastiti program - Očuvanje kulturne baštine, koji financira Hrvatski zavod za zapošljavanje, zaposlila već sedmu čipkaricu koja će raditi na očuvanju kulturne baštine i lokalnog razvoja kulture. Vrijednost projekta koji u 100% iznosu sufinancira HZZ je 21.000,00 kn.
Program Očuvanje kulturne baštine omogućio nam je da zaposlimo još jednu čipkaricu koja će zajedno s čipkaricama koje bile ranije zaposlene, ali i ostalim članovima Udruge, izrađivati lepoglavske čipke koje će biti izložene u stalnom postavu budućeg muzeja čipke u Lepoglavi. Ovo predstavlja važan korak u našem nastojanju da zaštitimo i očuvamo ovu našu vrijednu baštinu koja se nalazi i na UNESCO-voj listi svjetske nematerijalne baštine, budući je jedan od njihovih zadaća i prenošenje znanja mladim naraštajima čipkarica te prezentaciju izrade čipke.

Posljednji puta izmijenjeno u Ponedjeljak, 04 Svibanj 2015 13:24
Nalazite se ovdje: Vijesti Novi ciklus programa „Očuvanje kulturne baštine“